Objednání notářského zápisu

Zprostředkování spolehlivých notářských služeb

Sepisování notářských zápisů, které mají povahu veřejné listiny a při soudním řízení tak platí presumpce jejich správnosti, je jednou z nejdůležitějších pravomocí notáře. V českém právním řádu existují 2 základní druhy notářských zápisů. Notářské zápisy jsou leckdy zákonem vyžadovány. Neváhejte se na nás obrátit. Zprostředkujeme vám spolehlivé notářské služby.


Notářské zápisy o právním jednání

Smlouva ve formě notářského zápisu je písemná smlouva, u které státní úřad zosobněný notářem potvrdil, že tato smlouva odpovídá právním předpisům a je v pořádku i z hlediska vyvážení práv a povinností smluvních stran.

Notářský zápis může být využit pro sjednání mnoha smluv, případně i jednostranných právních úkonů. Pro určité smlouvy je však tato přísná forma, totiž forma notářského zápisu ze zákona povinná. Kdyby tato právní jednání proběhla a vznikla jinak než ve formě zápisu notáře, smlouvy budou neplatné. Když notářský zápis není povinný přímo ze zákona, může být přesto často žádoucí. Například když sepisujete závěť nebo dokument o vydědění.


Notářský zápis je nutný u následujících případů:

I v mnoha dalších případech zákon stanovuje nutnost využít formu notářského zápisu.

Notářské zápisy také mohou sloužit pro osvědčení skutečností, které jsou právně významné. Notář tak osvědčuje různé skutkově děje, stav věcí apod. Vždy je však důležité, aby to, co má být notářským zápisem osvědčeno, bylo skutečně právně významné.

Osvědčení tak nejčastěji bývá o tom o tom, jak probíhalo jednání orgánů obchodních společností. Obzvláště o průběhu valných hromad jakožto nejvyšších orgánů mnoha společností.


Notářské zápisy o rozhodnutí orgánu obchodní společnosti

Tento speciální notářský zápis je zákonem přísněji upraven. Notář tento zápis sepisuje o rozhodnutí orgánu obchodní společnosti v případě, že to zvláštní právní předpis vyžaduje. A také v situacích, kdy se rozhoduje o skutečnostech zapisovaných do veřejných seznamů (například do obchodního rejstříku). Často se tak setkáme s notářskými zápisy o rozhodnutí valných hromad s.r.o. nebo akciových společností.

Jde zejména o následující případy:

Při některých právních jednáních v podnikání zákon vyžaduje formu notářského zápisu. Co je zákonem uloženo, to je třeba dodržet. Neváhejte se na nás obrátit, notářské služby vám zprostředkujeme. Naši odborníci vyslechnou vaše požadavky a poradí vám, zda je notářský zápis skutečně nezbytný či zda je pro vaše účely žádoucí. Kontaktujte nás a zjistíme, jak nejlépe postupovat právě ve vašem případě.


A nyní již jen vyplnit formulář a máte vyřízeno

Nenašli jste, co jste potřebovali? Napište nám

Související služby

Objednání notářského zápisu Uspořádání valné hromady

Magazín

09.11.2018
Obchodní firma

Pojem obchodní firmy je upraven v občanském zákoníku. Podle něho je obchodní firmou jméno, pod…

Celý článek

06.11.2018
Aktuální novela zákona o obchodních korporacích přináší několik zajímavých novinek

Jednodušší splacení vkladu do základního kapitálu Při zakládání společnosti s ručením o mezeným…

Celý článek

29.10.2018
Firmu dnes založíte klidně přes mobil a druhý den podnikáte

Lze dnes skutečně založit firmu expres a s minimem nákladů? Nebo dokonce online? Politici změny…

Celý článek

06.08.2018
Co je to odštěpný závod?

Pojem odštěpný závod zavádí zákon o obchodních korporacích. Toto označení se používá pro pobočku …

Celý článek

Zavoláme vám

Máte zájem o naše služby nebo jen dotaz? Zadejte své číslo a my Vás kontaktujeme.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
  Další informace