Právní poradenství

Profesionální právní servis pro každého

Potřebujete sepsat smlouvu – nebo poradit zda není návrh vaší protistrany pro vás nevýhodný? Soudíte se a potřebovali byste zastoupení před soudem, které bude vědět, kdy co říct a kdy čím argumentovat? Chcete, aby při jednání s obchodními partnery v místnosti seděl ještě někdo, kdo vás v případě potřeby upozorní na možná úskalí a dost možná nečekané souvislosti? Nebo vám komplikuje život nějaký úřad a vy nevíte, jak situaci řešit? Neváhejte. Někdy je včasná rada nepoměrně levnější než pozdější žaloby, vleklá vyjednávání a náhrady škod.

Ať už potřebujete poradit s jakýmkoli odvětvím práva, poskytneme vám komplexní právní služby. A nebudete muset platit horentní sumy! Víme, že v podnikání to bez právních rad občas nejde. Koneckonců ne každý má svého právníka. A vyznat se v zákonech, vyhláškách a jejich vzájemných vztazích? To není snadné. Dnes už mají právníci a advokáti problém obsáhnout byť jen jediný právní obor v celé jeho šíři, jde-li o obor široký a obsáhlý.


Poskytneme nebo zajistíme vám poradenství v následujících, často využívaných oblastech:

Pomůžeme vám s přípravou, revizemi i připomínkováním smluv, dohod a jejich případných doplnění. Pomůžeme jak se smlouvami, které jsou běžné (např. smlouvy kupní, smlouvy o zhotovení díla, o darování, o půjče, zápůjčce nebo úvěru a další) tak i s netypickými smlouvami, kde je zkombinováno více smluvních typů. Víte, co si ujednat smíte, a co naopak už ne? Někdy je odpověď skryta v judikatuře, protože zákon není vždy zcela jednoznačný. Právě v těchto případech je dobré spolehnout se na odborníka, který ví co je možné, a co už může být riskantní.

I v tomto odvětví, které se týká skutečně každého podnikatele, vám rádi poskytneme ten nejkvalitnější servis. Cokoli se týká obchodních společností, jejich zakládání, likvidací nebo přeměn. Také všechny návrhy na zápisy nebo výmazy do a z obchodního rejstříku. Převody obchodních společností, převod podílů, akcií nebo jiných cenných papírů. Přípravy fůzí nebo rozdělení společností, stejně jako řádné due diligence (prověření společnosti před jejím nákupem), i s tím vám dovedeme pomoci nebo doporučíme vhodného odborníka.
Samozřejmostí bude poradenství ohledně valných hromad a jejich přípravy, stejně jako o bodech k projednání. Pomůžeme vám také s přípravou podkladů pro jakékoli změny ve společnostech, a následně s jejich nutným zápisem do obchodního rejstříku. Pokud připravujete zásadní obchodní transakci, nechte si dobře poradit.

Pomůžeme vám připravit návrhy, podání i vyjádření. Pomůžeme s návrhy týkajícími se rejstříků (obchodní rejstřík, katastr nemovitostí atd.), poskytneme podporu při řízení o stavebním povolení nebo při jednáních v oblasti živností nebo finančně-právních záležitostech.

Zajistíme poradenství v oblasti licenčních smluv. A samozřejmě také v oblasti práv autorských. Pokud vyvíjíte nebo zkoumáte nové postupy, pomůžeme vám vyřídit patenty, ochranné známky nebo užitné vzory, které vaše duševní vlastnictví ochrání a zajistí vám tak výnosy, které z něj poplynou. Vhod přijdou i doporučení ohledně licenčních smluv nebo obdobných kontraktů. Pomůžeme vám s jednáním s Úřadem průmyslového vlastnictví.

Zajistíme pro vás daňové poradenství tak, abyste mohli prozkoumat dostupné možnosti pro daňovou optimalizaci. Přesunutí sídla do jiné země pro vás může znamenat značnou úsporu, například co se daně ze zisku týče. Pokud máte nějaké aktivity v zahraničí, bude potřeba zjistit, zda vám nesvědčí nějaké mezinárodní smlouvy – například o zamezení dvojího zdanění. Doporučení a rady vám pomohou také při jednání se správcem daně nebo při případném vedení sporů s finančními nebo celními úřady.

Poradíme vám při sjednávání smluv o koupi nemovitostí. Samozřejmě také s nezbytným zajištěním vkladu do katastru nemovitostí.

Zajistíme vám poradenství při soudních sporech. Také při arbitrážích, odvolání proti správním rozhodnutím a podobně.

Pokud se chystáte předat rodinnou firmu svým nástupcům, možná vás budou zajímat i dopady na případné dědické řízení. Ne vždy právní otázky souvisejí s podnikáním. Právník přijde vhod i při přípravě předmanželské smlouvy, během rozvodu, sporech o stanovení výživného, při určování otcovství a samozřejmě také již zmíněné dědění či pořizování závěti.

Pomůžeme vám jak s náborem lidí, tak v případě, kdy je třeba spolupráci ukončit a dát výpověď, nebo při zákonných důvodech okamžitě zrušit pracovní poměr. Poradíme vám s pracovněprávními smlouvami i s dohodami o práci mimo pracovní poměr. Pokud jako zaměstnavatel potřebujete pro své zaměstnance vytvořit nějaký vnitřní předpis, můžete s naší pomocí počítat.


A nyní již jen vyplnit formulář a máte vyřízeno

Nenašli jste, co jste potřebovali? Napište nám

Čísla, která se mění správným směrem

620 Založených a prodaných společností
1845 Poskytnutých sídel společnosti
5 Let naší historie

Magazín

09.11.2018
Obchodní firma

Pojem obchodní firmy je upraven v občanském zákoníku. Podle něho je obchodní firmou jméno, pod…

Celý článek

06.11.2018
Aktuální novela zákona o obchodních korporacích přináší několik zajímavých novinek

Jednodušší splacení vkladu do základního kapitálu Při zakládání společnosti s ručením o mezeným…

Celý článek

29.10.2018
Firmu dnes založíte klidně přes mobil a druhý den podnikáte

Lze dnes skutečně založit firmu expres a s minimem nákladů? Nebo dokonce online? Politici změny…

Celý článek

06.08.2018
Co je to odštěpný závod?

Pojem odštěpný závod zavádí zákon o obchodních korporacích. Toto označení se používá pro pobočku …

Celý článek

Zavoláme vám

Máte zájem o naše služby nebo jen dotaz? Zadejte své číslo a my Vás kontaktujeme.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
  Další informace